#1 2008-06-22 14:33:41

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Karta Postaci

Skoro mamy odgrywać role w czasie gry, to proponuję stworzyć Karty Postaci. Dla tych co nie wiedzą - Karta Postaci to charakterystyka avatara w którego wcielamy się w trakcie gry. W karcie zawarte są informacje o naszej postaci, jej pochodzenie, wygląd, ew. portret.
Ponieważ Rohan jest mi jeszcze obcy, więc przy sporządzaniu karty pozostawiam całkowitą dowolność wpisów i statystyk. Wpisujcie co chcecie, ważne tylko, aby trzymać się schematów. A tak wygląda schemat:

[portret](pochodzący z Rohan oczywiście - np z wyciętego okna postaci)
imię:
nazwisko:
tytuł:
rasa:
wiek:
pochodzenie:

klasa:
specjalizacja:
charakter:

płeć:
kolor oczu:
kolor włosów:
wzrost:
głos:

Sądzę, że takie działanie pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w swoją rolę i widzieć oczami wyobraźni resztę postaci, z którymi gramy.

Moja karta:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0608/16b5f.jpg
imię: (nieznane)
nazwisko: (nieznane)
tytuł: Radavent
rasa: mieszaniec - człowiek/???
wiek: ok. 23 lat (dokładny wiek nie jest znany)
pochodzenie: (nieznane)

klasa: Wojownik
specjalizacja: Czarny Strażnik
charakter: Chaotyczny zły/Chaotyczny neutralny

płeć: mężczyzna
kolor oczu: czerwony
kolor włosów: czarny
wzrost: 193 cm
głos: zimny, metaliczny, niesympatyczny
Niewiele wiadomo o tej dziwnej postaci. Chociaż wygląda na typowego młodzieńca to już po chwili można się domyślić, że jest dużo starszy. Niechętnie mówi o sobie, zazwyczaj kończąc na pojedyńczych urywkach ze swojego życia, nigdy nie rozwija tych tematów. Jak sam twierdzi: "stał się tym, do czego zmusił go los" i "przez wieki nauczył się nienawidzić wszystkiego i wszystkich co żywe i martwe". Na pierwszy rzut oka może wydawać się czarującym i dobrodusznym paladynem, jednak naprawdę jest całkowitym jego przeciwieństwem - okrutnym i bezdusznym Czarnym Strażnikiem, sługą mroku i zniszczenia. Jedynym jego bóstwem jest cień, kpi z wyznawców innych duchów opiekuńczych. Szczególnie gardzi rasą ludzi, nawet bardziej niż elfami. Wydaje się, że skrywa jakiś nieopisany ból, krzywdę która wpływa na jego sposób postrzegania świata.
Jeżeli dobrze przyjrzeć się jego oczom można dostrzec, że prawe, skryte pod czarnymi włosami, jest dziwnie puste, pozbawione barwy. Jak sam twierdzi "widzi nim świat, którego nikt nie powinien widzieć". Podobno potrafi podróżować między wymiarami i rozmawiać ze zmarłymi, co tłumaczy jego zaskakujące wiadomości w każdej dziedzinie.
Chociaż jest wielką zagadką to osoby, które go spotkały mają o nim jak najgorsze zdanie, określając go jako "zło wcielone".

Ostatnio edytowany przez Ashe (2008-06-23 17:38:03)

Offline

 

#2 2008-06-22 21:40:56

Harin

Ostrza 1410

1350056
Call me!
Skąd: Dęblin
Zarejestrowany: 2008-05-04
Posty: 201

Re: Karta Postaci

http://img179.imageshack.us/img179/8033/harinup9.jpg
imię: Harin
nazwisko: Marttender
tytuł: Pogromca Ciemności, Strażnik Lasu
rasa: Pół Elf (choć czuję się Elfem)
wiek: 107 lat
pochodzenie: Marienderg - Urodzony pod wielkim drzewem życia przez moją rodzicielkę Manterię która niestety umarła tuż po moim urodzeniu. A oto historia Harina i jego rodziców:
Jego matka była wielką wojowniczką, gdy nadeszła odpowiednia chwila pani drzew pozwoliła jej się ożenić z człowiekiem, wszyscy jej to odradzali ale Ona nie słuchała tylko postanowiła wyjść za mąż za niejakiego Thorna z Bredden. Po paru latach Thorn pojechał na wojnę bronić Elfów i ludzi przed złą rasą Orków... nigdy z niej nie powrócił, lecz zostawił dar swojej żonie - płód z którego urodził się Harin. Manteria zginęła tuż po narodzeniu owego cudu. Starszyzna miasta Bredden kazała zostawić Harina w mieście i chciała go wyuczyć na dzielnego wojownika, LECZ LOS CHCIAŁ INACZEJ. Po długiej burzliwej "walce" o noworodka ten zaginął nikt nie wiedział kto, gdzie go zabrał. Szukali go najwięksi czarodzieje Elfów - NA NIC. Po wielu latach znaleziono go, gdy polował na zwierzynę w lesie, nikt go wtedy nie złapał chłopiec miał 40 lat a jednak biegał jak dorosły Elf - Cicho, i szybko -. Gdy skończył lat 80 wrócił do swojej wioski, a gdy ktoś pytał się gdzie był odpowiadał tajemniczo "moje życie należy do mojej matki, to ona wybrała mi przyszłość i to jej wolę wypełniałem przez te wszystkie lata". Jaką wolę? Gdzie był? Co robił? I KTO GO NAUCZYŁ TAK STRZELAĆ Z ŁUKU?! te pytania zadawali wszyscy w wiosce ale nikt nigdy nie znalazł odpowiedzi, do dziś chodzi wiele plotek na ten temat, ale to już nie ta opowieść...

klasa: Łucznik
specjalizacja: Niszczenie zła, Podróże po Świecie w celu zdobywania nowych doświadczeń
charakter:Praworządny Dobry, Dobry

płeć: Mężczyzna
kolor oczu: Wszystkim się wydają czerwone lecz to tylko złudzenie - Zielone
kolor włosów: Biały
wzrost: 187cm
głos: Donośny, melodyjny, bardzo miły

Ostatnio edytowany przez Harin (2008-06-27 01:06:19)


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

Offline

 

#3 2008-06-23 11:56:27

Yria

Ostrza 1410

Skąd: z...lasu
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 264

Re: Karta Postaci

http://img410.imageshack.us/img410/3738/yrianeang2.jpg
imię: Yrianea
nazwisko: Artamantes
tytuł: Strażniczka lasu...Pani leśnego echa..
rasa: Pół Elfetka
wiek:Elfetki z każdym świtem odradzają sie na nowo.... także wciąż mam jeden dzień ..

klasa: łuczniczka
specjalizacja:unicestwianie złych sił i negocjatorka w prawomyślności
charakter:Wrażliwa, uczuciowa...dobra, aż do ...mdłości

płeć: kobieta
kolor oczu: purpurowo- bursztynowe
kolor włosów: płatków róży
wzrost: 170 cm
głos: balsam dla uszu..

pochodzenie: Historia jej narodzin sięga tak dawnego czasu, że już nikt nie pamięta. Wiadomo jedynie,
że jest owocem związku człowieka - dzielnego  Defendera Arana Artamantes i pięknej Elfetki Arii czystej krwi .  Nad jej kołyską trzy tajemnicze boginie wyszeptały przepowiednie: iż pewnego świtu zew krwi lasu i potęga magii Boga Marea przemieni ją w Elfetkę czystej krwi nadając jej imię Yriane. I  tak też się stało  !

http://img176.imageshack.us/img176/1617/elfetkanowawb1.jpg
Elfetka pełnej krwi -Yriane

Ostatnio edytowany przez Yria (2008-06-25 19:38:48)


http://img4.imageshack.us/img4/166/podpisi.jpg

Offline

 

#4 2008-06-23 22:22:31

ASHERIX

Ostrza 1410

Skąd: KURPIE/Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 256
WWW

Re: Karta Postaci

imię: ASHERIX
nazwisko: von Mayhem
tytuł: ...
rasa: człowiek
wiek: między 24 a 30 - nie chce się przyznac (z wyglądu 26)

klasa: wojownik, mistrz broni
specjalizacja: wycinanie wszystkiego co się rusza i na drzewo nie sp.... (o ile zwłoki przedstawiają jakąś wartośc - w całosci lub w zakrwawionych częściach)
charakter: egoista nastawiony na zysk, nieznajomośc tak dziwnych zjawisk jak empatia, zdiagnozowana psychopatia, nadmierne okrucieństwo, duża dokładnośc w wykonywaniu zadań związanych z zabijaniem, możliwe że zabijanie sprawia mu zbyt wiele radości, chaotyczny zły, zły

płec: mężczyzna
kolor oczu: piwne
kolor włosów: brunet
wzrost: 190 cm
głos: silny, szorstki, wielka pewnośc siebie (możliwe, że pozorowana)

O narodzeniu wiadomo tyle, że się urodził... a matka niemal siłą wypchnęła go ze swego łona (prawdopodobnie strasznie gryzł i kopał). W młodości uczęszczał do szkoły zakonnej w Sharpofield gdzie za pomocą siły fizycznej był przyuczany (bez wyniku) przez gorliwe zakonnice i okrutnych księży (stąd jego wręcz patologiczna nienawiśc do księży, kleryków, druidów, kapłanów, mnichów i innego tego typu tatałajstwa - również szkotów z uwagi na kilty, które Asherixowi jednoznacznie kojarzą sie z habitem - o dziwo nie ma tak z kobietami...). W wieku lat 16 po zabiciu siostry przełożonej swojej szkoły (kolega w zamian postawił 2 wina i dał ramę szlugów) uznał, iż powrót do domu nie ma sensu (w końcu podczas ostatnich ferii zimowych spalił go doszczętnie wraz z rodzicami w środku - hej, no chodziło o odszkodowanie). Ruszył w świat, wynajmują go za pieniądze do wszelkiej maści bijatyk, polowań (na ludzi i zwierzęta). Asherix lubi by mówiono o nim wiedźmin - pojedynczy i niezbyt inteligentni chłopi czasem dają się nabrac...
Bije się dobrze ale bez rewelacji, sam oczywiści jest przekonany o swoich nietuzinkowych umiejętnościach. Przyjaciół miewa ale na krótko i raczej wtedy gdy widzi w znajomości jakiś wymierny zysk.  Za pieniądze zrobi dosłownie wszystko (ale księdzu ręki podac nie chciał nawet za nowego konia, którego mu za ten czyn proponowano, po tej propozycji podał ... rękę księdza, komu nie wiadomo). Stosunkowo lojalny ale nie warto ufac zbyt mocno. Pijaczki z okolicznych knajp twierdzą, że to "Sfuj Chop" bo czasem gorzałki postawi-zapewne dlatego, że akurat potrzebuje kompanii do popijawy.
Inteligentny akurat na tyle by radzic sobie na świecie (nie na tyle by rozwiązywac sudoku czy grac w warcaby),słownictwo Asherix ma szerokie i soczyste ale wyrazy z liczbą sylab wiekszą niż 3 czasem sprawiają mu kłopoty. Mimo to nie jest debilem, ma swój światopogląd (prost to prosty), który głośno i autorytarnie wyraża (wie, że ma racje po prostu i nie ma o czym dyskutowac).

Ostatnio edytowany przez ASHERIX (2008-06-23 22:29:36)

Offline

 

#5 2008-06-24 10:34:33

Darknight112

Ostrza 1410

6687302
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 90

Re: Karta Postaci

http://img168.imageshack.us/img168/4519/20080624100404gd9.png

Ja i Tobiasz:

http://img160.imageshack.us/img160/5294/20080701174035ro4.png
Imię:Kirios
Nazwisko:Montt
Tytuł:Strażnik mrocznej mocy/Pan zniszczenia
Rasa:Mroczny Elf
Wiek:142 lata


Pochodzenie:Miasto Montt które leży w krainie Ignis.Jego ojciec zbudował to miasto i został władcą przyległych mu terenów.W dniu narodzin Kirios został nasączony mroczną mocą boga ciemności,stał się wtedy strażnikiem tejże mocy.Gdy osiągnął wiek 100 lat żadna istota nie mogła się mu przeciwstawić,jego moc rosła z dnia na dzień.Gdy wszedł w wiek 142 lat udał się trenować w świat.Od tamtej pory nikt go nie widział...

Klasa:Czarny Mag
Specjalizacja:Niszczenie za pomocą magii/
Charakter:Okrutny/zły/Dla towarzyszy neutralny/Nienawidzi innych ras/

Płeć:Mężczyzna
Kolor oczu:lewe czerwone/prawe niebieskie
Kolor włosów:Czarne
Głos:Donośny/Zimny/
Wzrost:175cm

Ostatnio edytowany przez Darknight112 (2008-07-01 17:47:40)

Offline

 

#6 2008-06-24 11:31:22

slaver

Ostrza 1410

8337456
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 112

Re: Karta Postaci

To jest wstępna karta mojej postaci, uzupełnię ją kiedy rozpocznę grę.

http://img170.imageshack.us/img170/8936/slaverhealerel7.png
Imię: SlaverPL (a także SlaverClawPL [lvl27] , TemplerPL [lvl15]na tutorialu)
Nazwisko:  
Tytuł: uzdrowiciel ludu
Rasa: Elf
Wiek: 1112 lat



Pochodzenie: W wyniku wielowiekowego studiowania tajemnych ksiąg osiągnąłem stan wyższej świadomości (w ten lub inny sposób ) dzięki czemu posiadłem zdolności telepatyczne umożliwiające mi porozumiewanie się z innymi rasami pomimo nieznajomości języka, umiejętność ta pozwoliła mi również poznać myśli moich "rozmówców", co sprawiło że straciłem zaufanie do istot żywych, jednak w sytuacji zbliżającego sie kataklizmu postanowiłem dać pozostałym rasom jeszcze jedną szansę, a co za tym idzie wspomóc je w walce z nieuniknionym. Jako osobnik posiadający ogromną wiedzę preferuje słuchać niż wypowiadać własne zdanie, jeżeli jednak sytuacja tego wymaga "zabieram głos".


Klasa: uzdrowiciel
Specjalizacja: leczenie ran, wspieranie innych ras w walce ze złem
Charakter: ........


Płeć: Mężczyzna
Kolor oczu: niebieskie
Kolor włosów: zielone
Głos: Brak  (z powodu częstego używania zdolności telepatycznych mówienie stało się umiejętnością zbędną i rzadko używana przez co struny głosowe uległy regresji)
Wzrost: 178

Ostatnio edytowany przez slaver (2008-07-28 18:10:13)

Offline

 

#7 2008-06-25 09:31:03

pieczarka

Wojownicy Piekieł

3759730
Skąd: Pacew
Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 73

Re: Karta Postaci

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0608/88882859.jpg
imię:pieczarka
nazwisko:nieznane
tytuł:wojownik
rasa:Dekan
wiek:nie do określenia
pochodzenie:ocean

klasa:Dragon Fighter ( Dragon Knight)
specjalizacja:walka z przeciwnościami losu
charakter:zawsze spokojny i opanowany, nigdy nie daję się sprowokować, tajemniczy i trochę mroczny, nie ma żadnych uprzedzeń rasowych ponieważ wszystkich traktuje tak samo (gdy staniesz na mojej drodze ku doskonałości nie licz na litość) dla przyjaciół jest wstanie oddać życie

płeć:Mężczyzna
kolor oczu:szkliste białe
kolor włosów:szare
wzrost:190
głos:niski, zimny

Ja i mój wierzchowiec
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0608/657674e51.jpg

Ostatnio edytowany przez pieczarka (2008-06-28 23:32:22)


THEY CAN'T STOP US LET THEM TRY, FOR HEAVY METAL WE WILL DIE!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl